האם חברת הביטוח מפצה במקרה של הצתת רכב?

האוטו הוצת? קמתם בבוקר לרכב מפויח? פנו לשמאי רכב פרטי כדי לקבל את כל מה שמגיע לכם מחברת הביטוח

מקרים של הצתת רכב, בין אם במזיד או בשוגג או מקרים של שריפת רכב, יכולים להיות מטלטלים ומתסכלים מאוד. עבורנו, הישראלים, הרכב הפרטי הוא כמו איבר בגוף, ולראות שהוא ניזוק בצורה כזאת בשל שריפה, יכול להכעיס מאוד.

מה לעשות במקרה של הצתת רכב? האם לפנות לביטוח? האם הביטוח מכסה מקרים כאלה של שריפות רכב?

כדאי לדעת שבדרך כלל, חברות הביטוח מכסות אירועים של שריפות. יחד עם זאת, במקרים רבים, חברות הביטוח ינסו לצמצם את הפיצוי שהן צריכות לתת למבוטחים, ופועלות בדרכים כאלה ואחרות על מנת להסיר את האחריות מהן.

כך לדוגמא, שמאי רכב מטעם חברת הביטוח יכול להוציא דו"ח שמאי עם מסקנות שמטילות את האשמה על בעל הרכב, וכך החברות הגדולות מצליחות להימנע מתשלום הפיצויים.

לכן, גם במקרים של הצתת רכב ושל שריפת רכב, מומלץ לפנות לשמאי רכב פרטי, שדואג לאינטרסים של בעלי הרכבים ולא של חברות הביטוח הגדולות. זאת, כדי שיעמוד לצדך איש המקצוע הנכון שדואג לך.

שמאי רכב פרטי – חובה במקרה של שריפת רכב

כלי רכב הם מערכות מורכבות מאוד, עם חלקים מכאניים ואלקטרוניים שמשולבים זה בזה, יחד עם חומרי בעירה רבים, החל מהדלק ועד הפלסטיקה והריפוד.

לכן, תקלות שונות עלולות לגרום לשריפת רכב, ופעמים רבות הן מתחילות בניצוץ אחד קטן, ומסתיימות ברכב מפויח לחלוטין, שלא ניתן לעשות בו עוד שימוש.

במקרה של הצתת רכב, או שריפה שלו, שמאי רכב פרטי מקצועי, שעוסק בתחום שנים רבות וכבר ראה עשרות מקרים כאלה, יכול לערוך בדיקה מדוקדקת על מנת לזהות את סיבת השריפה, ולהפנות את האחריות לגורם האחראי לכך.

לפעמים שריפות ברכב נגרמות בשל תקלות של יבואן הרכב, מוסכניקים או בעלי מקצוע אחרים שנוגעים בשימוש התקין של כלי הרכב.

חברת הביטוח מסרבת לפצות במקרה של הצתת רכב

שמאי רכב פרטי שדואג לאינטרסים שלך, יכול לטפל בכל הסירובים של חברות הביטוח להכיר בשריפה ובתוצאותיה, על מנת שתקבל את הפיצויים המלאים שמגיעים לך.

בנוסף, חשוב לזכור שעל פי החוק בישראל, על חברת הביטוח לשלם את הוצאות השמאי גם אם הוא אינו מטעמה. לכן, בשורה התחתונה אתם לא צפויים לשלם על השירות, אלא חברת הביטוח.

המשמעות היא שגם תוכלו לקבל פיצוי גבוה יותר במקרים של הצתת רכב, וגם לא תצטרכו לשלם על כך מכיסכם. שווה, לא?

אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר בכל מקרה של הצתת רכב, או של שריפת רכב, ובעיקר במקרים שבהם חברת הביטוח מנסה להתנער מהמחויבויות שלה לתת פיצויים מלאים בעקבות המקרה.

הצתת רכב ביטוח

חזרה לעיקרי המאמר